Emta Kablo

EMTA Kablo  EMTA Grup şirketleri içinde tek üretim yapan firma olarak büyüme potansiyelinin  ve enerji sektörünün gerekliliğinin bilincinde olarak, insan kaynakları, teknoloji, kapasite ve yenilikçi yatırımlarını sürdürmektedir.

Türkiye ihracatçılar Meclisi TIM’in hazırladığı istatistik sonuçlarına göre  EMTA Kablo 1000 ihracatçı arasında, ayrıca Istanbul Sanayi Odası’nın araştırma sonuçlarına göre ilk 500 büyük sanayi kuruluşu arasında  her yıl yer almaktadır. 

EMTA KABLO olarak üretmekte olduğumuz tüm Alüminyum iletkenler ve kablolar A7E olarak tanımlanan min. %99,7 saflıkta ve üzeri alüminyum külçelerden üretilmektedir.

Özellikle Avrupa, Afrika ve Ortadoğu pazarlarında güçlü ve güvenilir bir üretici olarak bilinen EMTA KABLO, Alüminyum Rod/Filmaşin (9,50mm – 12mm – 15mm) , Alüminyum Teller (1,70mm – 5,40mm) ile iletim hatları ve dağıtım şebekelerinde kullanılan AAC, ACSR, AAAC, ACAR iletkenleri ve ABC kabloları üretmektedir.

EMTA KABLO aynı zamanda tüm bu geleneksel iletkenlerin yanında en gelişmiş ve en verimli Yüksek Akım Taşıma Kapasiteli, Düşük Sehimli iletkenler olan ACCC (Kompozit Özlü Alüminyum İletkenler) iletkenlerin de üretimini yapmaktadır.

Aylık 6.000 ton üretim kapasitesine sahip EMTA KABLO, ürünlerini 5 kıtada 50’den fazla ülkeye ihrac etmektedir.

EMTA Kablo fabrikası toplam 150.000m2 alan üzerine kurulu olup, 5MW kapasiteli Güneş Enerji Santralleri ile kendi enerji ihtiyacının büyük bölümünü karşılamaktadır.

Detaylı Bilgi İçin; emtakablo.com – emtaaccc.com